Extra Virgin avokádový olej Olivado, přírodní

39/4L

Skvělý, jemný kulinářský olej.

 • 3 607 Kč 100 Kč –3 %
3 507 Kč
Kategorie: Extra Virgin oleje

Zvolte variantu

 • Objem: 4l
  • Kód: 39/4L |
  • Skladem
  3 607 Kč  (–3 %)
  3 507 Kč
     
 

 Za studena lisovaný, panenský avokádový olej Olivado z těch nejkvalitnějších plodů Nového Zélandu a Austrálie je jedinečným pomocníkem pro ty, kdo touží po dokonalosti jejich pokrmů. V salátu probudí jeho chuť a donutí Váš organismus využít všechny vitamíny obsažené v zelenině, dokonce rychleji než olej olivový. Nebojte se na něm usmažit rybu nebo steak, zvládne až 260 stupňů Celsia. Díky jeho viskozitě ho spotřebujete méně, než byste čekali, a výsledek vás nadchne. Nebo si ho jen tak nalijte na talíř, potěšte se nádhernou zelenou barvou a namáčejte do něj dobré pečivo, jako Řekové.

 

Avokádo a olej z něj obsahuje veliké množství nenasycených mastných kyselin, je výrazným zdrojem antioxidantů a betasytosterolu, zabraňujícímu vstřebávání špatného cholesterolu. Jeho preventivní účinky při problémech s vysokým cholesterolem, vysokým tlakem jsou klinicky ověřeny, stejně jako prevence očních chorob, díky vysokému obsahu Luteinu, nebo při potížích s prostatou.

 

Olej není nutno skladovat v chladničce, při podchlazení se zahušťuje. Po otevření doporučujeme spotřebovat cca do 3 měsíců, ale ani po této době obvykle nedochází k žádným změnám charakteru oleje.

  

Doporučení: při použití jako zálivky, nechte salát cca 15 minut vydýchat, teprve potom jej oceníte naplno.