Tip

Avokádový olej Olivado s chilli, 250 ml

54

Milujete pálivá jídla? Tak ho musíte vyzkoušet!


  • Vyprodáno
329 Kč
Kategorie: Přírodní a ochucené oleje
 

Tento olej podle milovníků pikantních až zběsile pálivých pokrmů patří mezi středně žahavé. My, kdo si jen občas dáme rádi něco pikantnějšího, s ním však musíme zacházet velmi opatrně.

Tento olej je jediný, který doma do jídla rovnou nelijeme ani nedávkujeme po lžících, ale pouze velmi opatrně a jemně po kapkách:-)

 Takže kdo má rád ostrou exotiku, pak se jeho thajské a mexické pokrmy mohou stát ještě neodolatelnějšími až vzrušujícími....

 

Naše osobní zkušenost:

Avokádový chilli olej je výborný jako kořenící přípravek při rožnění a grilování. Maso do něj však po velmi palčivém zážitku nenakládáme, ale pouze lehce pokápneme krátce před tepelnou úpravou. Příjemnou chuť dodá olej i Chilli Con Carne a Vaše tacos se stanou zase zajímavějšími.

Olejem můžete ozvláštnit také dresinky na zeleninové saláty, kde jeho chuť pěkně ladí s rajčaty, mrkví a kousky grilovaného masa.

Pro podzimní a zimní chladné dny, kdy se potřebujeme zahřát nejen u krbu ale i uvnitř a čaj, svařák a grog už na to nestačí, uvaříme si polévku z dýně hokkaidó či tomatovku, jako vzpomínku na naši rajčatovou plantáž. Do nalité polévky přidáme mimo jiné pár kapek chilli oleje.